הבדלי תרבות!

בואו נדבר על הבדלי התרבות !

כשרק עברנו לפורטוגל, הגענו בלי שום ציפיות, בלי תכנונים, בלי היכרות מוקדמת עם המדינה, ככה אללה בבלה.

וברגע אחד, מצאנו את עצמנו מתאהבים בוייב הרומנטי והצ'יל שיש למדינה הזאת להציע. רצינו לשוטט כמקומיים ולא רק ללהסתובב כתיירים. ובגלל ששוטטנו כמקומיים יצא לנו לחוות את פורטוגל במלואה, להכיר את התרבות כמו שהיא, לאכול במסעדות הכי פורטוגליות, לדבר עם כל סבתא ברחוב, ולמלמל בפורטוגזית את מעט המילים שידענו.

אבל בכל דבר שחווינו, הייתה איזו מן דרך פורטוגלית מסוימת לעשות דברים שהיו לנו חדשים ממה שהכרנו.

בואו נדבר על מרק

ברגע שישבנו להזמין אוכל במסעדה מקומית פורטוגלית, מיד שאלו אותנו אם אנחנו רוצים להזמין מרק. מרק בחום של יולי אוגוסט !? לא הבנו כל כך מה רוצים מאיתנו, אבל גם מהר מאוד הבנו שמרק זה חלק מהארוחה הפורטוגלית, ושבדרך כלל זה יגיע כראשונה יחד עם כל הארוחה, ויוגש בכל עונות השנה. אה וכמובן טוסטה מיסטה, איך אפשר לשכוח מזה? בחיים לא אכלנו כל כך הרבה טוסטים כמו שאכלנו בפורטוגל.

יין 

מאיפה להתחיל? בואו נגיד שלשתות יין כאן בצהריים המוקדמות זה לגמרי סבבה ומקובל  ואנחנו חושבים שהפרט הקטן הזה מספר המון על התרבות כאן, שבה זה רגיל לשתות יין או בירה לאורך כל שעות היום. ובינינו? זאת אחלה דרך לחוות את פורטוגל. ככה אפשר להגיע לרמת האיטיות שמושרשת בתרבות כאן.

קפה

אנשים אוהבים לשתות קפה כאן. והרבה. הם שותים קפה בבוקר, בערב, בפגישה, בתחילת ארוחה, בסוף ארוחה. באמת שקשה לסיים כאן ארוחה בלי לשתות קפה. מה עם מים?

פְּנַאִי

הזמן זז לאט בפורטוגל בין אם אתם בערים הגדולות כמו ליסבון ופורטו בין אם אתם בדרום פורטוגל או באזורים היותר כפריים. באמת שלא משנה איפה היינו בפורטוגל- היינו המומים מאיך שאנשים לוקחים את הזמן לעשות דברים. בין אם זה מלצר שיגיע אליך אחרי שעה גם אם תנופף לו בידיים מהרגע שהתיישבת וגם אם עוד שניה תתעלף, בין אם זה תהליך בירוקרטי כלשהו שתכנס אליו, או בין אם זה האנשים שפשוט זזים לאט ברחובות פורטוגל. באמת שאחרי שחיים כאן במשך זמן מה, תתחילו גם אתם לזוז לאט יותר, לחשוב יותר באיזי- ואנחנו קוראים לתופעה הזאת "אפקט פורטוגל". 

יותר מזה- אם אתם מסתובבים ברחובות פורטוגל, תוכלו גם לראות אנשים שמתפננים להם בצד הרחוב, חבר'ה שמבלים בפארקים, או סבתות מביטות מהחלון צופות באנשים העוברים והשבים. והעובדה שאנשים כאן באמת מעריכים את הפנאי שלהם- הופכת את פורטוגל למיוחדת מאוד עבורינו. לא הכל חייב להיות מהר, וכאן ועכשיו. אפשר גם לנשום רגע. אף אחד לא רודף אחרינו.

"אפשר לנשום אוויר"

כל הפרטים הקטנים האלה על פורטוגל השפיעו עלינו לטובה בחיים האישיים שלנו. אחרי שלוש שנים של חיים בפורטוגל, אנחנו סוף סוף באמת מרגישים כמו מקומיים, יכולים לנשום אוויר, ולגמרי מרשים לעצמינו איזה כוס יין באמצע יום עבודה:) תנסו את זה, זה לא רע:)

אם אתם גם רוצים להכיר יותר את פורטוגל, ולהכיר את כל המקומות הקטנים והנסתרים- מוזמנים להזמין איתנו סיור ולגלות את העיר ממבט של מקומי שחי כאן. סי יא!

אהבתם? שתפו!

שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב email

ליווי ברילוקיישן

ליווי ועזרה בתהליך הרילוקיישן

סיורים פרטיים בפורטו

בואו להכיר את פורטו בסיור עם עומר

נדל"ן

הכירו אפשרויות השקעת נדל"ן בפורטוגל

רוצים עוד?

הנה עוד מאמרים וסרטונים שבטח יעניינו אתכם:

לא רוצים לפספס?

השאירו את הפרטים שלכם כאן, ונעדכן אתכם בכל פעם שנפרסם מאמר חדש