5 שאלות שאתם צריכים לשאול את עצמכם לפני קניית נכס בפורטוגל

רוצים לקנות נכס בפורטוגל?

הנה 5 השאלות החשובות ביותר שאתם צריכים לברר עם עצמכם שניה לפניי שאתם מכינים את הצ’ק:

1. מה ההון העצמי הכולל שלכם?

זה הזמן לרכז את כל הכספים שלכם ולהכין את עצמכם לרכישה. וכן הכסף צריך להיות נזיל. לא בקרנות נאמנות ולא מתחת לבלטה אצל הסבתא, אצלכם בחשבון בנק.

שימו לב שההון העצמי שלכם כולל את כל ההוצאות הנלוות בלי שום קשר לסכום של הדירה. יש הוצאות מס רכישה, מס בולים, הוצאות עו״ד, הוצאות משכנתא ועמלות המרת מטבע והעברה לחו״ל. שימו לב שיש לכם הכל מוכן לחתימה על החוזה הסופי כדי להימנע מאי נעימויות שיכולות לגרור הוצאות נוספות!

2.מיקום,מיקום, מיקום!

האם השכונה שבה אתם קונים את הנכס היא בטוחה ונוחה? האם זו שכונה נחשקת למגורים שיהיה קל להשכיר את הנכס שלכם או למכור אותו אח״כ? כדאי לבדוק אם יש תחבורה ציבורית נוחה ליד הנכס, קרבה לנקודות אסטרטגיות שמושכות דיירים שונים כמו- פארקים, בתי ספר, בתי קפה, סופרמרקטים וכו׳

הפקטורים האלה ישפיעו על כמה מהר יהיה אפשר להשכיר את הנכס שלכם או למכור אותו!

3.מצב הנכס?

תעשו בדיקה יסודית להערכת מצב הדירה. חפשו בעיות נסתרות שעלולות לדרוש תיקונים יקרים בעתיד. כמובן שאם אתם קונים נכס להשקעה, כנראה שתצטרכו להחליף הכל, אז שימו לב שאתם קונים במחיר טוב למטר כדי שהתוצאה הסופית לא תעבור את מחירי השוק של נכסים משופצים.

4.מי מנהל את הבניין ומה עלות ועד הבית?

אחת השאלות החשובות שאנשים לא חושבים עליהם!

האם מדובר בחברת ניהול או ועד מטעם הבניין? איך הניהול מתבצע עד עכשיו? האם יש אור שעובד במדרגות, האם החלל המשותף מריח טוב ומתוחזק? זה יעזור לכם להבין את הסטטוס.

בנוסף- מה הסכום החודשי שתאלצו לשלם ומה הוא כולל בתוכו? בפורטו בד״כ הסכום מסתכם ב 30-60 יורו לחודש, אבל יש בניינים שזה גם יכול להגיע ל100-150! ראו הוזהרתם, זה קורה הרבה פעמים אם יש כמה דירות בודדות בבניין והסכום השותף מתחלק בין מעט אנשים.

5.עליית ערך

תחקרו את תוכניות הפיתוח של האזור.

האם יש פוטנציאל לצמיחה והגדלת ערך הנכס? האם העירייה מתכננת קו מטרו ליד הנכס שלכם? האם הולכים לשנות את פני האזור בקרבתכם? האם היצע הנכסים יורד והביקוש עולה בשכונה שלכם? כל הפקטורים האלה ישפיעו על ערך הנכס העתידי שלכם, אז שימו לב שאתם קונים חכם!

בסופו של דבר, רכישת נכס היא צעד גדול והרבה פעמים זה יושב על כל החסכונות שלכם, תוודאו שאתם שואלים את השאלות הנכונות כדי לקבל את ההחלטה הטובה ביותר!

ואם אתם לא מכירים את האזור, תיעזרו במישהו שמכיר!

אהבתם? שתפו!

ליווי ברילוקיישן

ליווי ועזרה בתהליך הרילוקיישן

סיורים פרטיים בפורטו

בואו להכיר את פורטו בסיור עם עומר

נדל"ן

הכירו אפשרויות השקעת נדל"ן בפורטוגל

רוצים עוד?

הנה עוד מאמרים וסרטונים שבטח יעניינו אתכם:

לא רוצים לפספס?

השאירו את הפרטים שלכם כאן, ונעדכן אתכם בכל פעם שנפרסם מאמר חדש