ביקור במשרדי ההגירה

הקשיבו הקשיבו! כל מהגרי פורטוגל למיניהם, זהו פוסט חשוב עבורכם!!!

אחרי שביליתי 8 פעמים בקימה מוקדמת לבילוי הקבוע שלי בSEF, ואחרי תסכול ממושך מהבירוקרטיה הפורטוגלית- אני חוזרת עם תשובות ברורות שקיבלתי מהמשרדים.

אני אספר כאן על המצב שלי כדי שתוכלו להבין מה אני עוברת, איך פתרתי את זה לעת עתה (אני עדיין בתהליך), האם אפשר לטוס לארץ בחזרה גם אם נגמרה לכם הויזת שנגן ומה הטלפון של SEF שאשכרה עונים בו אחרי דקת המתנה! באנגלית, עם אופצייה להקדים את הפגישה שנקבעה לכם.

אז אנחנו הגענו לפורטוגל לפני חצי שנה.
עומר עם דרכון צרפתי, אני עם ישראלי בלבד.
מאחר ואנחנו נשואים, עם Marriage certigicate, ניגשנו לסף להתחיל את התהליך של לרשום אותי כאן בתור אשתו של עומר,
בהמשך לקבל את ה-Residence card, ובסוף לחיות פה חוקי עם אפשרות לעבוד ולטייל בשנגן והחוצה.

כפי שאנחנו יודעים – הכל פה מתנהל לאט, ובשביל כל שלב צריך להגיע פיזית למשרדים – ואחרי שסוף סוף איגדנו את כל המסמכים הנדרשים (אכתוב למטה את כל מה שצריך) קבעו לי פגישה לסוף מאי. יאיי!

אממה, עכשיו אנחנו בסוף ינואר.
הויזת תייר שלי נגמרה מזמן, ומצאתי את עצמי צריכה לטוס לארץ בפברואר, ואני בלי מסמכים חוקיים, מחזיקה רק את המסמך עם הפגישה שנקבעה לי למאי. 
כמובן שזה מאוד תסכל אותי כי זה שם אותי במצב שאני לא יכולה לעזוב את פורטוגל עד הפגישה המדוברת, ואפילו אחרי – עד המשלוח הפיזי של הresidence card. 
בעודי להוטה על הנסיעה לארץ, החלטתי לנסות לקבוע לי פגישה של הארכת ויזת התייר שלי ל90 יום נוספים, רק כדי שאני לא אהיה כלואה פה,
ואוכל לנסוע וגם לחזור לשטח פורטוגל בלי בעיה.

מיד התקשרתי לטלפון המדובר של SEF, אבל השיחות למספר הזה –
כנראה מגיעות רק לאלוהים.
כתבתי אינספור מיילים שלא קיבלתי עליהם תשובה, ובאתר לא הצלחתי להמשיך את תהליך קביעת הפגישה. תהרגו אותי, לא יודעת למה.
ניסיתי אינספור דרכים, ובימים האחרונים הייתי עסוקה בחקר נרחב מכל הכיוונים – מקבוצות פייסבוק למיניהן, להתייעצות עם אנשים שעברו את אותו המצב כמוני ולאף אחד לא הייתה תשובה קונקרטית להביא לי.
אמנם עזרו לי המון כמובן, והציעו לי דרכים חדשות אבל לא קיבלתי חותמת סופית האם אני יכולה לטוס לארץ וחזרה – ולא יעצרו אותי בביקורת גבולות כשאגיע לכאן.

לבסוף הגעתי לטלפון אחר של SEF, במקרה לגמרי, אחרי שהתקשרתי למחלקה אחרת והיה שם אדון נחמד שלא היסס לרגע ואמר לי – תרשמי!
מיד הוצאתי עט ורשמתי, ואכן- אחרי שהתקשרתי למספר הזה –
ענו לי תוך פחות מדקה, באנגלית ועזרו לי בצורה פנומנלית!
הסברתי לו את המצב שלי ושאני צריכה לטוס ממש בקרוב, והוא מצידו עשה את מירב המאמצים וקבע לי פגישת הארכת ויזה בSEF למחרת בבוקר ב9:00! (היום)
הייתי כל כך נרגשת ולא האמנתי – שרק צרחתי לו בטלפון כמה אני אוהבת אותו ושיהיו לו חיים מאושרים.
אז חברים, בהודעה חגיגית זו – אם אתם צריכים פגישה בSEF תתקשרו למספר הזה- 965903700. תשמרו, תניילנו, ותמסגרו את המספר הזה, כי הוא יקר מפז. מי שעובר את התהליך הזה – יודע.

ובאמת היום בבוקר, התייצבתי לפגישה, הגעתי ברבע ל-9, מוכנה ומזומנה עם המסמכים. כמובן שקיבלו אותי רק ברבע ל-10, אבל אתם יודעים…
שעון פורטוגל…והעיקר שיש לי פגישה!

הפקידה סרקה את המסמכים שלי והתחלנו את התהליך להארכת הויזה שלי. אממה, (תמיד יהיה אממה) היא אמרה לי שבגלל שקבעתי את הפגישה הזו אתמול בערב, וזה כבר חודשיים אחרי הזמן המותר שלי כביכול לשהות בפורטוגל – היא יכולה להאריך לי את הויזה רק עד אמצע פברואר ולא יותר. שאלתי איך זה הגיוני, אם במצב הקודם, כשעוד הייתה לי ויזת שינגן חוקית,
הם בכלל קבעו לי פגישת הארכת ויזה לאפריל והייתי אמורה לשהות פה עם המסמך הזה עד אז, ורק באפריל לקבל עוד אשרת שהייה ל-3 חודשים.
אבל לכו תבינו בירוקרטיה פורטוגלית.
בגלל ששיניתי את זמן הפגישה, והזמן שזה שונה בו הוא אחרי שנגמרה לי הויזה (אתמול) – הם מחשבים את ה-90 יום כולל הימים שהייתי פה בהמתנה.
לכן מותר לי להגיש בקשה רק לשבועיים. וזה עולה 100 יורו סה"כ.

עכשיו, יש לנו עסק בארץ שאנחנו מנהלים. ומדי פעם לפעם אנחנו צריכים לטוס לארץ, ובכללי אני רוצה שתהיה לי את האפשרות לבקר את המשפחה שלי כשאני רוצה.
שאלתי אותה: "אז מה זה אומר? זה אומר שאחרי השבועיים האלה, אני שוב לא יכולה לצאת מפורטוגל ולחזור? כי הפגישה שלי היא רק בסוף מאי, ועד שישלחו לי את ה-Residence card, זה בטח יהיה רק ביולי אוגוסט. אז מה, עד אז אני לא יכולה לצאת מפה גם לא לארץ שממנה באתי? אם אני אטוס, לא יכניסו אותי חזרה?"

אז היא קראה למנהלת של הSEF והיא אמרה לי:
"תראי, בתכלס אם את נוסעת לישראל – אין עם זה שום בעיה כל עוד יש לך את הפגישה במאי שנקבעה לך. זה כתוב לנו במחשבים ורואים שאת בתהליך.
כל מה שאת צריכה לעשות זה לא לטוס בקונקשן דרך מדינות אירופה, אלא לעשות את הקונקשן שלך בטורקיה. עם טורקיה אין בעיה, וכשאת חוזרת חזרה לפורטו, תבואי עם הדרכון שלך, כשבתוכו את שמה את המסמך פגישה שלך, את האישור נישואים שלך לאזרח אירופאי ותביאי איתך גם את החוזה שכירות – שיראו שיש לך מקום לגור בו בפורטוגל. ואם את בכלל טסה עם בעלך לצידך, אז בכלל לא תהיה בעיה. הדבר היחיד שיקרה, זה שאולי יקחו אותך הצידה, יבדקו את המסמכים שלך, יראו שהכל בסדר ויתנו לך לעבור בחזרה."

"אז אני לא צריכה בעצם להאריך את הויזת תייר שלי? " שאלתי. 
"בתכלס לא.." היא ענתה. "כל עוד רואים שגם היית פה בפגישה אצלינו ב-SEF כדי להאריך את הויזה שלך, וכתוב שאת בתהליך, ובנוסף יש לך את הפגישה לקבלת הResidence card במאי- את מסודרת"

"אז אני בכל זאת צריכה לשלם את ה-100 יורו לויזה? " שאלתי. 
"האמת שלא" היא ענתה. "את יכולה גם לשלם את ה-33 יורו להתחלת התהליך של הארכת הויזה כביכול, ואת לא חייבת לסיים את התהליך. את המסמך הזה את יכולה גם לקחת איתך לביקורת גבולות והם יוכלו לראות במחשבים שאת נמצאת בתהליך והכל בסדר. תהני בארץ! וכנראה נראה אותך שוב בקרוב"

צחקנו, לחצנו ידיים ונפרדנו כל אחת לדרכה.

אז המסקנה חברים! אפשר לטוס לארץ ובחזרה עם מכתב הפגישה, עם הצהרת הנישואין ועם חוזה השכירות, ולחזור בלי בעיה, גם אם נגמרה לכם הויזת שנגן. אם אחד מבני הזוג מחזיק דרכון אירופאי – עדיף לטוס יחד איתו, כדי למנוע סיבוכים מיותרים בדרך חזרה.

לא יודעת מה אתכם, אבל בשבילי זה יום חג(: קיבלתי את התשובות מ-SEF בעצמם, והם בהחלט הרגיעו אותי.

כאן למטה אפרט את המסמכים הנדרשים להארכת ויזת תייר, ומסמכים לרישום בן הזוג הנשוי לאזרח אירופאי.

1. ויזת תייר- 

חוזה שכירות, כרטיס טיסה חזור לארץ (יכולים לקנות ולבטל), והוכחה שאתם יכולים לשלם את השהות הנוספת שלכם בפורטוגל. חוזה עבודה, תלושי משכורת, 3 חודשי חשבון בנק- כל דבר בעצם שיוכיח שאתם מקבלים כסף ויכולים לחיות כאן ללא עבודה בפורטוגל.

2. כרטיס תושב על סמך נישואים לבן/בת זוג אירופאי/ת- 

חוזה שכירות, הצהרת הנישואים מהמדינה שבו בן/בת הזוג שלכם מחזיקים את הדרכון שלה. חשוב מאוד! הצהרה מהארץ לא מועילה. עומר עם דרכון צרפתי, ולכן היינו צריכים את ההצהרה מצרפת. בנוסף, צריך לראות שיש לכם הכנסה כלשהי, מסמכים של בעל האזרחות האירופאית- רישום בניף, דרכון, חשבון בנק בפורטוגל וכל מה שהוא קיבל בעצם עד עכשיו מהפורטוגלים- תביאו… עדיף שיהיה יותר מפחות..

וזהו חברים, זאת הייתה קצת חפירה, אבל חפירה טובה. מקווה שזה יעזור לכם ויענה לכם על שאלות שאולי היו לכם. שיהיה לכולם בהצלחה!

אהבתם? שתפו!

שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב email

ליווי ברילוקיישן

ליווי ועזרה בתהליך הרילוקיישן

סיורים פרטיים בפורטו

בואו להכיר את פורטו בסיור עם עומר

נדל"ן

הכירו אפשרויות השקעת נדל"ן בפורטוגל

רוצים עוד?

הנה עוד מאמרים וסרטונים שבטח יעניינו אתכם:

לא רוצים לפספס?

השאירו את הפרטים שלכם כאן, ונעדכן אתכם בכל פעם שנפרסם מאמר חדש